Četvrtak, 18 Studeni 2021 17:04

Novih 6 bodova za MNK Strožanac Podstrana nakon dva odigrana derbija

Nakon odigranog 4. i 5. kola, momčad MNK Strožanac Podstrana je dvjema pobjedama protiv direktnih konkurenata za naslov, Futsal Muline (7:2) i MNK Hrvatski Dragovoljac ATVP Imotski (3:4) s novih 6 bodova sačuvala vodeću poziciju u Prvoj Malonogometnoj Ligi Splitsko Dalmatinske Županije.

U prvom susretu, na domaćem terenu, Podstrana je dočekala momčad Muline iz Marine i iako konačan rezultat ostavlja drugačiji dojam, u zahtjevnoj utakmici odigrala dosada najzreliju utakmicu u ofenzivnom i defenzivnom dijelu, na čelu s golmanom Marijanom Šimunovićem koji je svoj odličan nastup zaokružio euro-golom s gola na gol. Ostali strijelci su bili kapetan Dino Marić (2), Filip Milović (2), Ante Marčić (1) i Mate Buljan (1). Lijepu igru naših s tribina je uz ostale pratio i načelnik Mijo Dropuljić koji je zadovoljan viđenim pobjednicima osobno čestitao u svlačionici.

S tom pobjedom, kao vodeća momčad uslijedilo je vjerojatno najteže gostovanje sezone u Imotskom, protiv momčadi Hrvatskog Dragovoljca i prilika za direktno bodovno odvajanje od direktnog konkurenta za vrh. Utakmica u Imotskom nije išla po planu, uz nezahvalan kasni termin (21:00) i velike udaljenosti (transfer ostvaren u suradnji s prijateljem kluba Klobuk Travelom) naši momci su na početak utakmice čekali 30 minuta zbog operativno/kadrovskih problema protivnika iz Imotskoga. Unatoč početnom vodstvu (1:0 Ante Marčić) ekipa Strožanac Podstrana nije mogla naći pravi ritam i na poluvrijeme odlazi s rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu, motivirani Luka Muše je pogotkom za 1:2 razbudio momčad koja unatoč ponovljenom vodstvu za 2:3 (Dino Marić) dopušta momčadi HD da se 2 minute prije kraja vrati na 3:3. U triler završnici (s 5 akumuliranih prekršaja na kontu) naši momci 20 sekunda prije kraja zabijaju gol za konačnih 3:4 (Ante Marčić). Iako igra nije bila idealna, momčad je pokazala snažan karakter pobjednika koji i kad ne ide uspije pronaći kvalitetu za pobjedu što daje optimizam za ubuduće.

Slijede dvije lakše utakmice (Olmissum II, Universitas II) prije posljednjeg derbija u ovoj polusezoni protiv Solin 1980.