Sport

Četvrtak, 08 Rujan 2022 10:44

1. Plivački maraton „Kroz Podstranu – Memorijal hrvatskih branitelja Općine Podstrana“

1. Plivački maraton „Kroz Podstranu – Memorijal hrvatskih branitelja Općine Podstrana“ foto i tekst: Zoran Jurišić

U nedjelju 28. kolovoza održali smo naš treći ovoljetni, ujedno i posljednji ovogodišnji plivački maraton – 1. Plivački maraton „Kroz Podstranu – Memorijal hrvatskih branitelja Općine Podstrana“. Ovaj maraton, iako tehnički najzahtjevniji od svih koje smo do sada održali, dobio je pohvale svih sudionika što nas posebno veseli. S obzirom da se radi o maratonu koji se plivao kroz gotovo cijelu našu Općinu, njegova realizacija bila bi nemoguća da se u naš projekt nije uključio veliki broj udruga, ali i pojedinaca za koje ne možemo naći riječi zahvale što su nam pomogli u ostvarenju naše vizije da plivanjem obiđemo našu lipu Podstranu.

Naravno, naša ideja bi teško krenula u realizaciju da na svom putu nismo imali podršku načelnika Općine g-dina Mije Dropuljića, direktorice TZ Općine Podstrana: Zdravke Švende, djelatnica TZ: Lucije Perice, Zlate Krželj, Marije Lalić, predsjednika ZŠUOP-a Ante Polića i tajnika Ante Milkovića, djelatnika Općine Podstrana :Josipa Vrdoljaka , Nevena Kapića i svih komunalnih djelatnika. Našega Vedrana Očašića koji je bio naš glasnogovornik na radiju. Hrvoje i Petar Jurčević razglas i muzika, te Saša Marić Banje. Marina Ferić Jančić, Robert Leko. Slaven Matković , Nikola Aljinović i svi volonteri iz JK ,,Podstrana''. Dr. Jugoslav Bagatin, Ivica Colić i svi članovi SRK ,,Porat''.

Članovi obitelji Hajduk: Ivo, Hrvoje, Mirta, Dubravko Jelić i svi volonteri JK ,,Strožanac''. Jozo Roso, i članovi REK ,,Podstrana''. Angela Petričević, Robert Petričević i članovi braniteljske udruge ,,Podstrana''. Zdravko Galić i članovi svih ostalih braniteljskih udruga Općine Podstrana. Dražen Vlašić, dr. Darijo Radović, Zoran Jurišić i ,,Matica Hrvatska Podstrana''. Svi koji su bili u brodovima na kontrolnim točkama: Slaven Matković, Ante Vukušić, Davor Jerončić, Marin Marić Banje, Kruno Jovanović, Ivica Jakovac, Dino Božiković, Hrvoje Hajduk. Glavni sudac i obrada podataka: Mladen Levačić. Sutkinja u cilju i glavna osoba za registraciju natjecatelja: Željana Levačić. Sudac u cilju: Aleksandar Nikolić. Naš doktor : Luka Komić. Volonterke (za upis brojeva plivačima i još puno toga): Sofija Bakota i Anamarija Jurčević. Naš direktor plivačkog maratona : Krešimir Bošković. David Pivalica djelatnik HGSS-a i članovi .

Završetak ovog natjecanja nije označio samo kraj ove sezone daljinskog plivanja u Podstrani, već i kraj prvog petogodišnjeg razdoblja naših aktivnosti u daljinskom plivanju u kojem smo održali pet izdanja Plivačkog maratona „Podstrana – Sung7“, po dva izdanja Plivačkog maratona „Sveti Ante“, Otvorenog prvenstva Splitsko-dalmatinske županije u štafetnom plivanju na otvorenim vodama, Plivačka utrka na otvorenim vodama „Pozdrav litu“ te već spomenutog Plivačkog maratona „Kroz Podstranu – Memorijal hrvatskih branitelja Općine Podstrana“. Na tom putu pratili su nas: Milivoj Mirosavac, Stjepan Kuvačić, Slaven Šitić. Članovi osnivačke Skupštine naše udruge ,,Sung 7'':Tomislav Matijašević i Olivera Tomić, svi članovi Skupštine u prošlom i novom sazivu: Asja Geić, Tatjana Gavranić, Siniša Jovanović, Andrej Perišić, Denis Jonjić, Hrvoje Horvat, Vesna Podlipec, Barbara Geić,Marina Ferić Jančić, Nino Aviani. KDP ,,Split'' .Dijana Azinović, Marin Cokarić i Hotel ,,Krilo'', Ivan Ivanković, Ante Marić Banje i Restoran ,,Jure'', Restoran ,,Amigos'', Pekara ,,Sebastijan'', ,,Apricum d.o.o.'', ,,Hirnea d.o.o.'' , Jure Jovanović i OPG ,,Maja'', ,,Yachts nautička oprema'', ,,Bagatin j.d.o.o.'' , ,,Tapko technologies GMBH'', ,,Queen Media'', ,,Alca'', Gradnja Sabljić'', ,,Litrić'', ,,Agria'', ,,MK kaffe'', Šime Kovačić i HRT-,,Dobro jutro Hrvatska'', ,,Slobodna Dalmacija'', ,,Mreža TV'', ,,TV Jadran'', ,,Radio Split'' , ,,Radio Dalmacija'', i na tome im od srca želimo zahvaliti.

Nakon što smo zaokružili prvih pet godina djelovanja, okrećemo se novom razdoblju za koje se nadamo da će biti još plodonosnije u odnosu na prethodni period te da će se našim plivačima Drašku Vujoviću i Zvonimiru Šakiću pridružiti još plivača i plivačica te da ćemo u većem broju sudjelovati na plivačkim maratonima duž cijele naše obale. Također se nadamo da će u novom sezonama s nama ponovno biti i plivač koji je prvi branio boje naše Udruge Juraj Jančić, a koji ove sezone nije bio aktivan u daljinskom plivanju.

Predsjednik

,,Sportske udruge Nova Generacija 7''

Velimir Gavranić

DSC_0283_3.JPGKia u stranicama

NAJČITANIJE IZ SPORTA

Untitled