Ispiši ovu stranicu
Utorak, 14 Prosinac 2021 17:17

Ekipa Strožanac Podstrana jesenski prvaci 1. Županijske Malonogometne Lige

U zadnjoj utakmici 8. kola 1.ŽMNL jučer odigranoj u Omišu, ekipa Strožanac Podstrana je pobjedom 8:3 nad gostima MNK Solin 1980 zadržala vodeću poziciju u natjecanju i osigurala status jesenskog prvaka lige (+4 boda od drugoplasiranog uz preostalo jedno kolo prije zimske pauze).

Naši momci su relativno rano (4') došli do vodstva golom Ante Marčića, da bi na 2:0 u 11' minuti vodstvo povećao Luka Muše. Ovo je otvorilo utakmicu te Solin ubrzo smanjuje na 2:1 pogotkom raspoloženog Duje Paladina no Ivan Šarić minutu nakon odgovara i zabija za Podstranu za rezultat 3:1 kojim se ide na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme Solin je sve karte stavio u napad što mu se dijelom isplatilo smanjenjem vodstva novim golom Paladina no međutim obranama raspoloženog Marijana Šimunovića te golovima Dina Marića (1), Ivana Šarića (2), Luke Muše (1) i Filipa Milovića (1) momčad Strožanac Podstrane je potvrdila poraz Solina koji je trećim pogotkom ublažio Duje Paladin golom u zadnjim sekundama za konačnih 8:3. Za Strožanac Podstrana su još nastupili Marko Katavić, Dino Buntić, Antonio Lisica, Antonio Čelić, Duje Koštić i Antonio Kolovrat.

Sama utakmica uz mnogo golova, i napetost na i pored terena je bila zasigurno zanimljiva mnogobrojnoj publici koja je prepoznala važnost ovog derbija na zadovoljstvo trenera i uprave Strožanac Podstrane i naravno igrača koji su odgovorili na najbolji mogući način.

Napomenimo da je našu ekipu nakon podrške u dvorani, bakljadom na Petričevu dočekala ekipa mlade Torce iz Podstrane. Iako je preostalo još jedno kolo prije zimske pauze (četvrtak, vs G-Točka) ovom pobjedom naši momci su osigurali mjesto jesenskog prvaka i kao vodeći ulaze u drugi dio sezone koji će sigurno biti još izazovniji.