Nedjelja, 04 Kolovoz 2019 10:23

Ivana Prižmić zlatna na prvenstvu Hrvatske u daljinskom plivanju Istaknuto

U subotu (3.kolovoza) u Novigradu  je održano prvo Prvenstvo Hrvatske u daljinskom plivanju na 7500 m, a prve naslove prvaka osvojili su Ivana Prižmić i Grgo Mujan iz Kluba daljinskog plivanja Split.

Na vrlo izazovnoj stazi postavljenoj u štap sa startom i ciljem u Novigradu, a s okretom ispred Maslenice natjecatelji su se  borili s jakom strujom na okretu kao i s velikim temperaturnim razlikama. U takvim uvjetima najbolje se snašao Grgo Mujan koji je utrku završio za sat, 34 minute i 31 sekundu.
Najbolje plasirana djevojka bila je Ivana Prižmić koja je stazu preplivala za sat, 43 minute i 47 sekunda, a pola minute nakon nje u cilj je stigao trećeplasirani u poretku Prvenstva Hrvatske Dino Špadina (KDP Split).